Vundament

ROOTSI PLAAT

Hind alates 120 eurot/m2

Rootsi plaat on väikesesse avausse paigutatud soojustatud monoliitne paneel. Tänu seadme omadustele ei ole tarvis maa sisse sügavale kaevata, et vältida pinnase jäätumist. Selle tehnoloogia põhiomaduseks on see, et kogu maja põhi tugineb isoleerkihile (paneeli all), mis on 200-300 mm paks ja koosneb vastupidavast EPS 100 vahust.
Sooja maja all ei külmu pinnas kinni ja ei muutu ühtlasi ka rabedaks, nii ei ole vundamendi disain häiritud. Vastavalt on vundament sobilik igale pinnasetüübile ja iga põhjavee tasemega objektile – vastavalt sobib säärane lahendus eranditult kõigile kruntidele.
„Rootsi plaadi“ tehnoloogia kombineerib isoleeritud monoliitse põhjaplaadi ja vee- ning elektrisoojustuse plaadiga sidumise võimaluse. Säärane integreeritud lähenemine võimaldab lühikese ajaga põhjaplaadi sinna sisse ehitatud süsteemide kaudu üles soojendada, lisaks sellele on võimalik põranda VIIMISTLEMISEL kasutada põrandakivisid, laminaati või parketti.

Soojustatud rootsi plaadi peamised eelised on:

  • Vundamendi ladumine ja tihendustööd on võimalik teostada ühe tehnilise protseduuri käigus, nii väheneb ehitusele kuluv aeg. Ligikaudu 100 m2 kasutusvalmis vundamendi ladumiseks kulub 5-7 tööpäeva.
  • Suurepärased veekindlad omadused, tänu millele ei saa maja sees tekkida niiskust ega hallitust.
  • Laotud alusplaat on valmis selleks, et sellele põrand peale laduda (põrandakivid, laminaat, parkett, linoleum või vaip).
  • Kliendi soovil võime kattepinna paigaldada ka ainult eenduva pinna alla.
  • EPS-100 vahtisoleerkiht on 20-30 cm paks ja kaitseb usaldusväärselt soojuskao eest, mis tähendab küttekulude olulist kahanemist ja „sooja põrandat“ tagava soojustussüsteemi soorituse paranemist.
  • Sooja plaadi all asetsev pind ei külmu läbi, see kahandab aluspinna liikumise ohtu jäätumisest tingituna – säärane nähtus on külmematel laiuskraadidel väga tavapärane.
  • Sobiva tugevdusega, kasutades sobiva suurusega ribisid ja plaate, on vundament suuteline toetama kõiksuguseid mõnekorruselisi struktuure, olgu tegemist kerge puitraamiga majaga või raske kivimajaga, ROOTSI PLAAT on võrdselt sobilik nii maa- kui linnamajade juures kasutamiseks.

ROOTSI PLAAT

LINTVUNDAMENT

Hind alates 150 eurot/m2

Lintvundament – tegemist on raudbetoonlintide suletud ahelaga, mis on ehitatud kõigi hoone seinte vahele, koormus langeb hoone põhialusele.
Lintvundamendi seade eeldab armatuuri sidumist ning selle valamist betooniga ehitusplatsil, saavutades seeläbi terviklikkus või pidevus – vundamendi aluse monoliitsus.
Lintvundamendi ehitamise tehnoloogia on mõnevõrra keerulisem kui plaatvundamendi oma. Sellele on iseäralik suurenenud töömahukus ja materjalikulu võrreldes lintvundamendiga (rohkem betooni, enam raketisi, tööd Fibo 5 või Calambia kiviga, hüdroisolatsioon, täiendav vertikaalne ja horisontaalne soojustus, rohkem sisemist täitmist jne).
Seoses sellega on lõplikult valmis lintvundament umbes 20-30% kallim plaatvundamendist.
Lintvundament nagu ka monoliitne lintvundament on kõige levinumad liigid maamajade ehitusel, neid võib kasutada mistahes tüüpi hoonete ehitamisel – kivi-, monoliitsest betoonist, tellisest, puidust hoonete ja karkassmajade ehitamisel.

LINTVUNDAMENT

Tekkis küsimus? - Võta meiega ühendust!